Alem sohbet

Alem Sohbet

Merhaba sevgili kullanıcılarımız sizler için Alem Sohbet in güzelliklerinden bahseden bir makale hazırladık. makalemizin genel amacı Alem Sohbet odaları hakkında bölümler,kanallar, birimler gibi detayları biraz genişleterek sizlere sunmaktır.

Alem Radyo kanalı

Alem radyo kanalınında bir birinden deneylimli Online Radyo dj lerinin sizler için hazırlamış olduğu, bir birinden güzel müzikleri sizlere ulaştırma çalışmaları taktire şaayandır. tabiki sadece dj lerin kendi seçtikleri müzikler ile değil sizlerin de gerek Sohbet sitesi üzerinden gerekse mirc üzerinden isteklerinizi çalarak güzel,eğlenceli duygusal vakit geçirmenizi sağlamaktalar. bu başarılarından dolayı Alem Radyo Ekibine teşekkür ederiz.

Alem Sohbet odaları

Bir üst başlığımızda çalışan Radyo sisteminden bahsetmiştik şimdi ise Alem sohbet odaları hakkında neler var / yok onlardan bahsedeceğiz. Sohbet kanalının amacı adından da belli olduğu üzere kullanıcıların sohbet etmesini sağlayan kanaldır bu kanalda bir founder birden fazla sop-op-halfop bulunmaktadır be kanal genelinde nizamı sağlamaları için görev yapmaktadırlar. Sohbet sitelerine ilk girişinizde global olarka adlandırılan bu odanın siteye ilk girişte bu kanalda bulunmanızı sağlayan global giriş sitemi bulunmaktadır ve harici kanallara girip girmeyeceğiniz ise tamamen sizlerin iradesine bırakılmıştır. kanal yapısına gelecek olursak kanalda sol alanda kanalda bulunan kullanıcılar ve hemen sağ kısmında da bulunduğunuz kanallar listelenmiştir tabiki bu kanal yapısı sadece Web Sohbet Kullanıcıları içindir. bir sonraki başlıgımızda da belirteceğimiz gibi Mobil sohbet ten girenler için bu durum geçerli değildir.

Alem Mobil sohbet

Mobil Sohbet isminden de anlaşılacağı üzere kişilerin telefon yada tablet gibi kısıtlı ekranlardan girmeleri için hazırlanmış olan io sistemi ile yapılan sistemdir. peki mobil yada tablet de çalışan bu sistem neden kısıtlıdır? sistemin tamamen yüzdelik px lemerle çalıştıgı için ekranlara göre boyutlandırmayı otomatik yapıyor bu boyutlandırmalarda fazlalıkların hiç bir zaman yeri yoktur çünki görünümde taşmalar, aşagıya yada bir biri üstüne çıkmalar olacağı için kısıtlandırılma yapılır bu kısıtlandırılmalar ile sadelik yakalanır ki kullanacak olan kullanıcı sohbet ederken rahat etsin. bu durumda otomatik olarak kanal yapısıda değişeceği için kanal yapısının şu şekilde hizalanmasını sağladık. Ekran sağ kısımda kanalda bulunana kişilerin listesi standart olarak yine sağda kaldı fakat web sohbette bulunduğu gibi lsitenini hemen sağında kanallar yoktur kanallarıda üst kısıma taşıyarak hem ekranı genişletmiş olduk hemde sohbet alanının daha fazla olmasını sağladık ki kullanıcı yazdığı yazdıları yada yazılan yazıları rahatça okusun.