SIK SORULAN SORULAR

Sohbet`e nasıl bağlanabilirim ?

Sohbet sitemiz kurallarına uygun bir rumuz tercihi yaparak Nickname yerine yazınız. Rumuz şifreniz var ise Şifre kısmına yazarak, Giriş Yap butonuna tıklayarak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz.

Nick`im çalındı Nasıl geri alabilirim ?

Nickname/Rumuz kayıt işlemleri için gerçek mail'inizin kullanılması önerilmektedir. Nickname'nizi geri alabilmek için sitemiz içerisinde olan #Nickserv kanalına giriş yapınız ve şifre güncellemesi talebinde bulununuz. Mail yolu ile gönderdiğimiz şifrenize ulaştığınızda Rumuzunuzu geri almış olacaksınız.

Sohbet Sunucusunda yetkili olabilirmiyim ?

servislerimizde elbette yetkili olabilirsiniz. Odalarımızı takip eden yöneticiler tarafından uygunluğunuzun ve güzel sohbetinizin tespitinden sonra yetkili olabilirsiniz.

Radyo da istek yapabilirmiyim ?

Evet istek yapabilirsiniz. Alem.Org sitemizde kesintisiz canlı yayın yapılarak müzik akışı sağlanmaktadır. #Radyo kanalında !istek Şarkıcı Şarkı, Örnek; ( !istek orhan gencebay iç benim için ) şeklinde istek talebinde bulunabilirsiniz

Sunucuda kişisel bilgilerim paylaşılır mı ?

Sitemizde kişisel bilgi paylaşımı yapılmaması adına yüksek derecede güvenlik önlemleri alınmıştır. İllegal bir yol bulup kişisel bilgi paylaşımı yapan kullanıcı/yönetici sunucudan uzaklaştırılıp, hakkında gerekli bilgiler ile avukatımız tarafından suç duyurusu yapılmaktadır.

Sohbet etmek için uyulması gereken kurallar nelerdir ?

Aynı yazı tekrarı, küfür, sakıncalı rumuz, rencide etmek, ırkçı davranmak, siyasi propaganda, devlet büyüklerine kötü söz, bir başka site reklamı yapmak, kişisel bilgiler paylaşmak, tehtit etmek Sohbet etmek için uyulması gereken kurallardır.

Sohbet` odalarında yaş sınırlaması var mı ?

Evet sitemize 18 yaşından küçüklerin girişi yasaktır. Site kurallarımızda belirtmiş olduğumuz gibi 18 yaşından küçük olduğu tespit edilen kullanıcılar yöneticilerimiz tarafından sitemizden uzaklaştırılmaktadır.

Sohbet sitemizde herhangi bir ücret ödeniyor mu ?

Hayır herhangi bir ödeme yoktur. Alem.Org arkadaşlık, eğlence sitemiz kullanıcılarına tamamen ücretsiz sohbet servisi sunuyor. sizden ücret talep edenleri #operhelp kanalına bildiriniz.

Web tarayıcı kullanmadan sohbet`e bağlanabilirmiyim ?

Evet bağlanabilirsiniz. 2002'den bu yana en fazla tercih edilen Türkçe mIRC programımızı indirerek sohbet odalarımıza giriş yapabilirsiniz. Alem.Org mIRC programımızı ana sayfamızdan indirebilirsiniz.

Oper Admin ne demektir ?

Sohbet servisinde yetkilendirmeler katman katmandır. Herhangi bir yetkisi olmaksızın sohbet'te bulunan kişiler için user(kullanıcı) tanımlaması yapılmaktadır. Herhangi bir sohbet odasında yetkili olanlar için OP kavramı kullanılırken, tüm server genelinde yetki sahibi olan kişiler için oper ve onların bir üst erişim sahibi olanları için de admin ünvanları kullanılır. Kısacası bu kişiler server yöneticileridir ve kapsamlı yetkilere sahiptirler.

Rahatsız edici mesajlar alıyorum, nasıl engellerim ?

Bu gibi durumlarda rahatsız eden kullanıcıdan mesaj almayı engellemek için konuşma penceresinde ki Engelle butonunu kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer mIRC programı üzerinden bağlanıyorsanız /ignore rumuz komutunu kullanarak yine ilgili rumuzun size mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.

Telefon ve Tabletden Sohbete Bağlanabilir miyim ?

Evet, web sitemiz tamamen mobil uyumlu olup, gerek mobil tarayıcı üzerinden gerekse de mobil sohbet uygulamamızı indirerek sohbete katılabilirsiniz. Mobil sohbet uygulamasını indirmek için Mobil Sohbet menülü içeriğimize girip, indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.